Nowa restauracja na mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują rzadsze dania takie jak risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć również nie tak znane potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz jedzenie z wielu części kraju. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Posiłek w stylu włoskim z całą pewnością powinien obejmować również wino. Lampka alkoholu to we Włoszech standard. włoska restauracja Kraków centrum Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film