Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite i w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w istocie smaczne i godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowe smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W największym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też znaleźć w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i perfekcyjne polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.